UA-WAREZ Статті Залежність від смартфона чим це небезпечно
Реклама
Загрузка...
Всі опитуванняОпитування

Чи варто розвивати розділ книги?

Так
Ні
Дуже мало книг треба більше
Не читаю тому байдуже
Читаю багато тому так
Увага!!!

 

Увага для завантаження файлів з нашого сайту використовуйте програму uTorrent.
Випадкове фото

 

 

Наша кнопка
UA-WAREZ
Випадковий статус

 

Не хочеться говорити погано про людей - але не можна ж все життя мовчати.

 

Статистика
Статистика відвідувань
Проверка сайта

Залежність від смартфона чим це небезпечно

0
Зараз навряд чи хтось відмовиться від переваг смартфона. Перевірити пошту, почитати новини зранку - така ж природна потреба, як почистити зуби або випити чашку кави. Ми настільки зріднилися з цифровим гаджетом, що не помічаємо, де він доречний, а де ні. Що стоїть за бажанням не розлучатися з телефоном, чим небезпечна така «дружба» і чи треба з нею боротися?

Пристрасна прив'язаність до розумних гаджетів без перебільшення охопила весь світ. Навіть на відкритті Олімпіади в Сочі спортсмени та представники країн-учасниць під час урочистого проходу крім прапорців в руках несли й свої смартфони. Більше того, хтось при цьому навіть встигав писати есемес і кричати в трубку про свої враження. Але як зрозуміти, де справжня залежність, а де невинне захоплення?

Експерти попереджають: якщо, відключивши телефон, ви страждаєте від того, що нічим зайнятися, помічаєте, що мобільник з'їдає левову частку вільного часу, якщо вам некомфортно, коли телефон не з вами, а думки самі складаються в пости, з якими не терпиться поділитися, то в наявності побутова залежність від смартфона.

Чим небезпечна залежність від смартфона


Що стоїть за залежністю


Що стосується зловживання смартфоном, тут цілий спектр можливих причин:

1. Бажання бути в постійному доступі. Наприклад, людина боїться залишитися без допомоги, якщо щось трапиться, страх бути відрізаним від світу, від інформації.

2. Бажання бути потрібним значущим помітним. Всі соцмережі побудовані на банальному прагненні самоствердитися. І смартфон його швидко задовольняє.

3. Цікавість і допитливість. Тяга до знань, новому, незнайомому у нас ще з дитинства, тому нам важливо не тільки викласти в інстаграм свої досягнення, будь то нове плаття або перші кроки карапуза, але і поцікавитися, що там у інших, хто чим хвалиться.

Загалом, за захопленням смартфоном стоїть нормальне людське бажання відчувати себе краще. Смартфон - це своєрідний допінг: перевірив соцмережі - заспокоївся, отримав свіжу інформацію або частку визнання і захоплення - відчув почуття задоволення.

Небезпека є?


Для дорослої людини - це руйнування реальних відносин, втрата зв'язку з реальністю. Типова картина: зустрілися друзі в кафе, зробили замовлення, сидять за одним столиком, заглядаючи кожен в свій смартфон. Або чоловік приходить додому і замість того, щоб спілкуватися з близькими, дружиною, дітьми, копається в планшеті або грає. «Це спосіб самоусунутися, - говорить Дмитро Басов, - для дорослої сформованої психіки - це компенсація, смартфон грає функцію відволікання».

Смартфон, ставши головним засобом спілкування, потурає нашим слабкостям: ми охочіше плодимо друзів у соцмережах, ніж заводимо нові живі знайомства. Дивимося на світ через інтернет-свердловину і забуваємо спілкуватися між собою в природному середовищі.

Залежність від смартфона чим це небезпечно


Але найбільшу небезпеку розумні девайси представляють для маленьких дітей, у яких психіка ще не сформована. Планшетні ігри, додатки стають частиною реальності, дитина перестає розрізняти, де реальні відносини, а де - вигадані.

Хто ким володіє?


Не тільки явні смартфономани під загрозою: існує небезпека, що стосується більшості з нас. Ніколас Карр, автор книги «Пустушка: що Інтернет робить з нашим мозком?» Стверджує: смартфон, точніше Інтернет, краде наш час, відволікає, не дає зосередитися. Занурення у власні переживання дуже болючі, той стан душі, який виникає наодинці з собою, для людини нестерпний, йому складно його витримати, і він починає уникати його, використовувати смартфон щоб відволіктися, не відчувати і не переживати.

Чим ще ризикуємо?


Смартфони змінюють нас. Збільшення швидкості сприйняття заглушає розуміння. Спрощується подача інформації, мінімальними засобами про максимальне. Ми менше читаємо, інформаційний голод втамовуємо залпом, не усвідомлюючи дрібними шматками з різних джерел. Як наслідок змінюється наш мозок і способи сприйняття вони, як Інтерне, стають швидкого і поверхневого сканування. Нове серфер-мислення забирає нашу здатність до глибокого творчого роздуму.

Ми не змушуємо свій мозок працювати, оскільки впевнені, що знання всього в парі кліків, навіщо ж напружуватися і щось запам'ятовувати. Мозок - це в якомусь роді м'яз, якщо їм не скористатися, не тренувати, не навантажувати, він атрофується.

Як позбавлятися від залежності


Ми страждаємо не від самого телефону, а від тих задоволень, які він дає, тому самостійно позбавитися від залежності, не підмінивши її чимось іншим, не можна. Можна відмовитися, викинути, перейти на кнопковий апарат. Але залежність залишиться. Це як з алкоголізмом, можна не пити, але варто зробити ковток, захворювання продовжиться з тією ж стадії, на якій зупинилося. Або людина компенсує це чимось іншим.

Мова про те, що залежність від смартфона - симптом, за яким стоять особистісні порушення. Наприклад, що ховається за потребою постійно сидіти в соцмережах, підтримувати зв'язок з офісом, бути в курсі подій життя інших людей? Чого боїться така людина: залишитися без зв'язку або залишитися без інформації? Може, за цим ховається бажання контролювати ситуацію або страх залишитися наодинці з самим собою? Без конкретного аналізу тут можна тільки фантазувати.

Для тих, хто хоче позбутися від побутової залежності, є ряд рекомендацій.

• Підраховуйте, скільки часу ви витрачаєте на віртуальний простір, скільки на дзвінки. Якщо робота не постраждає, заблокуйте Інтернет у телефоні.

• Вимикайте телефон, а не переводите в беззвучний режим в культурно-масових місцях (кіно, театр, бібліотеки).

• Дотримуйтесь етикету. Вже немодно, проводячи час з друзями вживу, залишатися онлайн в соцмедіа.

• Влаштуйте невеликий експеримент - скільки я проживу без смартфона. Вимкніть на годину, потім на пару годин, потім на вечір, відволікайте себе корисними справами. Коли ви порахуєте, скільки вивільнилося вільного часу, то зрозумієте, що і світ не впав, і час на себе знайшовся. А приділяти собі час - це акт турботи, вияв любові та уваги до себе.

• Не торкайтеся до гаджетів перед сном, особливо вже лежачи в ліжку, це вбиває не тільки хвилини, але часто і спокійний рівний сон. Як наслідок - порушення концентрації уваги, хронічна втома, дратівливість, депресія.

• Скорочуйте кількість додатків, розберіться з повідомленнями і постійними оповіщеннями, які відволікають увагу на телефон.

• Не використовуйте девайс як паличку-виручалочку, навантажуйте мозок і читайте повноцінні книги, а не тільки висловлювання великих і розумні статуси.
шаблоны для dle
©2013 - 2016. Всі права застережено.
Страница сгенерирована за 0.024094 секунд